Ekrany kinowe

Ramy ekranowe | Maskownice ekranowe | Powierzchnie projekcyjne | Ekrany rolowane


 

RAMY EKRANOWE

 

WYJĄTKOWY PROJEKT, PERFEKCYJNE WYKONANIE

Produkowane przez nas ramy ekranowe stanowią konstrukcje wsporcze pod powierzchnie projekcyjne oraz opcjonalnie pod inne elementy wyposażenia kinotechnicznego według wymagań klienta.

Unikatowa modularna budowa ram ekranowych naszej produkcji, wykonywanych według własnego projektu, zapewnia odpowiednią sztywność i stabilność tych konstrukcji, czyniąc je równocześnie lekkimi i wymagającymi niewielkiej przestrzeni do montażu. Ponadto konstrukcje te są długowieczne i bezobsługowe.

 

 

DOSTOSOWANIE DO WYMOGÓW PROJEKTU

Ramy ekranowe produkowane są pod zamówienie, dla wymaganego rozmiaru obrazu projekcyjnego, z uwzględnieniem architektury ściany zaekranowej danej sali kinowej, a także wymogów projektowych klienta. Każdorazowo projekt techniczny ramy ekranowej przedstawiany jest klientowi do akceptacji, przed rozpoczęciem produkcji.

Nie wymagamy żadnego specjalnego przygotowania podłoża i ścian do montażu naszych ram ekranowych. Stosowany przez nas system mocowania zapewnia odpowiednią wytrzymałość konstrukcji na obciążenia, zapewniając pełne bezpieczeństwo jej użytkowania.

 

 

 DOSTARCZAMY I MONTUJEMY RAMY EKRANOWE W DOWOLNYM MIEJSCU NA ŚWIECIE

 

OPCJE KONSTRUKCJI I WYPOSAŻENIA RAM EKRANOWYCH:

 • wykonanie w dowolnym wymaganym rozmiarze
 • wykonanie w konfiguracji płaskiej bądź łukowej
 • wykonanie standardowo ze stali lub opcjonalnie z aluminium
 • możliwość odchylenia konstrukcji w dowolnym kierunku lub zakrzywienia jej górnej lub dolnej krawędzi
 • uwzględnienie w konstrukcji ramy podestów pod systemy nagłośnienia kinowego oraz podestów technicznych dla obsługi wraz z drabinami dostępowymi
 • możliwość montażu do ściany zaekranowej o dowolnej konstrukcji: betonowej, murowanej, karton-gipsowej, THX Baffle Wall
 • wyposażenie wybranych konstrukcji ram ekranowych w  maskownice ekranowe [czytaj poniżej ->]

 

RODZAJE RAM EKRANOWYCH:

 • Rama ekranowa typu "floating"

Konstrukcja ramy ekranowej typu "floating" standardowo posadowiona jest na podłożu oraz zakotwiona do ściany zaekranowej za pomocą wsporników. Opcjonalnie istnieje możliwość montażu konstrukcji tylko do ściany zaekranowej.

Tego typu rama ekranowa charakteryzuje się montażem powierzchni projekcyjnej poprzez naciągnięcie i owinięcie jej wokół ramy w systemie "wrap-around". System ten sprawia, iż widoczna dla widza jest tylko powierzchnia projekcyjna, a ekran kinowy uzyskuje nowoczesny wygląd i jest efektowny w odbiorze, gdyż sprawia wrażenie unoszenia się w przestrzeni. Wrażenie to potęguje konstrukcja montowana wyłącznie do ściany zaekranowej. Zasada konstrukcji oraz przeznaczenie takiej ramy ekranowej wyklucza wyposażenie jej w maskownice ekranowe.

Lekka i kompaktowa konstrukcja takiej ramy oraz system montażu powierzchni projekcyjnej "wrap-around" umożliwia maksymalizację rozmiaru obrazu projekcyjnego w stosunku do dostępnej całkowitej powierzchni ściany zaekranowej. Zastosowanie tego typu ramy ekranowej zalecane jest zatem w sytuacji, gdy dostępność powierzchni ściany zaekranowej jest ograniczona, a wymagany jest ekran kinowy o jak największym rozmiarze.

 • Rama ekranowa typu "masking"

Konstrukcja ramy ekranowej typu "masking" posadowiona jest na podłożu oraz zakotwiona do ściany zaekranowej za pomocą wsporników. Konstrukcja ta zawiera standardowo elementy wsporcze służące do montażu maskownic ekranowych.

Montaż powierzchni projekcyjnej odbywa się w systemie "lace-in", czyli naciągana i wiązana jest ona wewnątrz obwodu ramy ekranowej. Wszelkie widoczne elementy ramy, jak również cała przestrzeń ściany zaekranowej wokół ramy, przesłaniana jest za pomocą maskownic ekranowych. Pełnią one także funkcję formatowania obrazu projekcyjnego do właściwych proporcji.

Rama ekranowa typu "masking" stanowi klasyczną konstrukcję ekranu kinowego i kojarzy się widzowi z wysoką jakością i komfortem. Zastosowanie takiej konstrukcji jest konieczne w sytuacji, gdy wymagane jest formatowanie obrazu projekcyjnego do zadanego rozmiaru lub zmiany formatu obrazu na inny niż podstawowy, bez uwidaczniania nieoświetlonych miejsc na powierzchni projekcyjnej. Zastosowanie tej konstrukcji zalecane jest także w sytuacji, gdy ściana zaekranowa wymaga przesłonięcia.

 • Rama ekranowa mobilna

 

Konstrukcja ramy ekranowej mobilnej umiejscowiona jest na specjalnej konstrukcji jezdnej, służącej do przemieszczania ekranu kinowego w obrębie sceny.

Taka rama ekranowa może zostać wykonana zarówno w systemie montażu powierzchni projekcyjnej "wrap-around", jak i "lace-in". Konstrukcja typu "lace-in" wyposażona może zostać także w maskownice ekranowe, przesłaniające widoczne elementy konstrukcji i formatujące obraz projekcyjny.

Rama ekranowa umiejscowiona na konstrukcji mobilnej znajduje zastosowanie głównie w ośrodkach kultury, w których scena wykorzystywana jest nie tylko do projekcji filmowych, a pozostałe jej funkcje wymagają usunięcia ekranu kinowego z jej obrębu.

 

 • Rama ekranowa podwieszana

Konstrukcja ramy ekranowej podwieszanej umożliwia jej montaż do dowolnej odpowiednio przygotowanej konstrukcji podsufitowej lub odpowiedniego urządzenia z zakresu techniki scenicznej.

Tego typu rama ekranowa wykonywana jest w systemie montażu powierzchni projekcyjnej "lace-in" i może zostać wyposażona dodatkowo w maskownice ekranowe, przesłaniające widoczne elementy konstrukcji i formatujące obraz projekcyjny.

Taki ekran kinowy wykorzystywany jest przede wszystkim w wielofunkcyjnych ośrodkach kultury, posiadających zaimplementowany system podsufitowych urządzeń scenicznych, takich jak np. sztankiety technologiczne. 

 

Ramy ekranowe | Maskownice ekranowe | Powierzchnie projekcyjne | Ekrany rolowane


 

MASKOWNICE EKRANOWE

 

IDEALNY FORMAT OBRAZU

Produkowane przez nas systemy maskownic ekranowych stanowią kompletne rozwiązanie, służące formatowaniu obrazu projekcyjnego do właściwych proporcji, zmiany formatu wyświetlania obrazu na danym ekranie kinowym, a także przesłanianiu wszelkich widocznych elementów ramy ekranowej, jak również całej przestrzeni ściany zaekranowej wokół ramy.

Maskownice wykonywane są według własnego projektu, przy wykorzystaniu wysokiej jakości tkanin, posiadających odpowiednie właściwości akustyczne i absorpcji światła. Wszystkie używane przez nas tkaniny posiadają certyfikaty ognioodporności.

 

DOSKONAŁE UZUPEŁNIENIE RAMY EKRANOWEJ

Maskownice ekranowe stanowią standardowe wyposażenie produkowanych przez nas ram ekranowych typu "masking", a także dostarczane są opcjonalnie do innych typów naszych ram. Możliwy jest również zakup maskownic jako samodzielnego produktu, do montażu na istniejącej ramie ekranowej.

Wszystkie maskownice produkowane są pod zamówienie, z uwzględnieniem architektury ściany zaekranowej danej sali kinowej, a także wymogów projektowych klienta.

 

  

DOSTARCZAMY I MONTUJEMY MASKOWNICE EKRANOWE W DOWOLNYM MIEJSCU NA ŚWIECIE

 

RODZAJE MASKOWNIC EKRANOWYCH:

 • Stały system maskujący

System ten spełnia zadanie formatowania obrazu projekcyjnego do właściwych proporcji, dla jednego ustalonego z góry formatu obrazu, a także przesłania wszelkie widoczne elementy ramy ekranowej, jak również całą wolną przestrzeń ściany zaekranowej wokół ramy.

Skonstruowany jest z 4 nieruchomych paneli maskujących, umiejscowionych z każdej strony powierzchni projekcyjnej, odcinając w ten sposób właściwy format obrazu. System zawiera także lambrekiny górny i dolny, maskujące przestrzeń pomiędzy stropem a górną krawędzią ekranu oraz podłożem a dolną krawędzią ekranu. Po obu stronach ekranu znajdują się boczne kurtyny, maskujące pozostałą wolną przestrzeń wokół ramy ekranowej.

 • Ruchomy system maskujący

System ten spełnia zadanie formatowania obrazu projekcyjnego do właściwych proporcji, dla kilku ustalonych z góry formatów obrazu, poprzez zautomatyzowaną zmianę formatu wyświetlania obrazu na danym ekranie kinowym. Przesłania on także wszelkie widoczne elementy ramy ekranowej, jak również całą wolną przestrzeń ściany zaekranowej wokół ramy.

Konstrukcja tego systemu zbliżona jest do konstrukcji stałego systemu maskującego, jednakże wyposażony jest on dodatkowo w silnik elektryczny, umożliwiający zautomatyzowane ruchy każdego z 4 paneli maskujących umiejscowionych z każdej strony powierzchni projekcyjnej. Ruchy paneli maskujących umożliwiają zmianę formatu wyświetlania obrazu, odcinając odpowiednią część powierzchni projekcyjnej. System wyposażony jest także w lambrekiny górny i dolny oraz boczne kurtyny maskujące. Dodatkowo, gdy zachodzi potrzeba, panele maskujące wyposażane są w pasy tkaniny maskujące wolną przestrzeń, powstałą przez przemieszczenie danego panelu.

Sterowanie systemem maskownic może zostać podłączone i zsynchronizowane z mechanizmem zmiany formatu obrazu w projektorze, dzięki czemu maskownice poruszać się będą automatycznie po wybraniu odpowiedniego formatu obrazu w menu projektora.

 

OPCJE KONSTRUKCJI I WYPOSAŻENIA MASKOWNIC EKRANOWYCH:

 • możliwość wykonania ruchomego systemu maskującego w jednej z 5 dostępnych konfiguracji:
  • maskowanie ruchome boczne (zautomatyzowane 2 panele boczne)
  • maskowanie ruchome górne (zautomatyzowany panel górny)
  • maskowanie ruchome dolne (zautomatyzowany panel dolny)
  • maskowanie ruchome pionowe (zautomatyzowane panele górny i dolny)
  • maskowanie ruchome kompletne (zautomatyzowane wszystkie 4 panele)
 • możliwość zaprogramowania w standardzie do 3 formatów obrazu, a za dopłatą do 10 formatów
 • możliwość sterowania systemem na 3 dostępne sposoby:
  • pilot radiowy
  • przełącznik naścienny montowany w pobliżu ramy ekranowej
  • przełącznik naścienny montowany w kabinie projekcyjnej
 • możliwość podłączenia sterowania systemem do dowolnego zintegrowanego systemu sterowania automatyką urządzeń kinotechnicznych
 • na życzenie możliwość zastąpienia silnika elektrycznego mechanizmem napędu ręcznego

 

Ramy ekranowe | Maskownice ekranowe | Powierzchnie projekcyjne | Ekrany rolowane


 

POWIERZCHNIE PROJEKCYJNE

 

NAJWYŻSZY STANDARD PROJEKCJI

Oferujemy szeroki asortyment najwyższej jakości wielkoformatowych kinowych powierzchni projekcyjnych, wytwarzanych przez światowych liderów branży. Naszymi partnerami są m.in. firmy Harkness Screens oraz Galalite Screens. Stała współpraca z producentami pozwala nam zapewnić konkurencyjne ceny oraz terminy dostaw gotowych produktów.

Powierzchnie projekcyjne produkowane są pod zamówienie, dla wymaganego rozmiaru obrazu projekcyjnego. Wieloletnie doświadczenie w montażu oraz głęboka wiedza techniczna, pozwala nam oferować klientom pomoc w doborze odpowiedniej dla specyfikacji projektu powierzchni projekcyjnej. Czy to wielosalowe kino, czy też niewielki dom kultury, dostarczona przez nas powierzchnia zapewni najlepszą możliwą jakość obrazu.

Nasza wykwalifikowana kadra instalatorów, specjalizujących się w montażu wszelkiego typu ekranów kinowych, zapewnia szybki i bezpieczny montaż każdego typu powierzchni na dowolnej konstrukcji ramy ekranowej.

 

KRYSTALICZNIE CZYSTY OBRAZ

Oferowane przez nas powierzchnie projekcyjne posiadają szwy niewidoczne w normalnych warunkach projekcji, zapewniają szeroki kąt widzenia, wierne odwzorowanie kolorów i jasny obraz o wysokim kontraście. Wszystkie posiadają certyfikaty ognioodporności

Wszystkie oferowane powierzchnie projekcyjne mogą być perforowane, co zapewnia ich akustyczną transparentność i umożliwia umieszczenie systemu nagłośnienia za ekranem kinowym.

 

DOSTARCZAMY I MONTUJEMY POWIERZCHNIE PROJEKCYJNE W DOWOLNYM MIEJSCU NA ŚWIECIE

 

OPCJE SPECYFIKACJI POWIERZCHNI PROJEKCYJNYCH:

 • wykonanie w dowolnym wymaganym rozmiarze
 • dostępność powierzchni dla projekcji przedniej lub tylnej
 • dostępność powierzchni dla projekcji analogowej lub cyfrowej, zarówno w 2D, jak i 3D w dowolnej technologii
 • dostępność powierzchni o współczynniku refleksji światła "gain" w zakresie 1.0 - 3.0
 • możliwość wykonania perforacji powierzchni w wariantach: standard, mini lub micro
 • w standardzie powierzchnie przygotowane do montażu poprzez zaoczkowanie na obrzeżach, na życzenie dostępne inne opcje montażowe

 

PODSTAWOWE RODZAJE POWIERZCHNI PROJEKCYJNYCH:

 • Powierzchnia biała (matt)

Powierzchnia projekcyjna wykonana z elastycznego tworzywa PVC. Warstwa wierzchnia w kolorze białym, niepowlekana, o współczynniku refleksji światła "gain" w zakresie 1.0 - 1.1. Zastosowanie w projekcji przedniej analogowej oraz cyfrowej 2D.

 • Powierzchnia perełkowa (gain)

Powierzchnia projekcyjna wykonana z elastycznego tworzywa PVC. Warstwa wierzchnia w kolorze białym, powlekana specjalnym pokryciem perełkowym, o współczynniku refleksji światła "gain" w zakresie 1.4 - 2.2. Zastosowanie w projekcji przedniej analogowej oraz cyfrowej 2D lub 3D w systemie aktywnym, bez polaryzacji.

 • Powierzchnia srebrna (3D)

Powierzchnia projekcyjna wykonana z elastycznego tworzywa PVC. Warstwa wierzchnia w kolorze srebrnym, powlekana specjalnym pokryciem aluminiowym, o współczynniku refleksji światła "gain" w zakresie 1.7 - 3.0. Zastosowanie w projekcji przedniej cyfrowej 2D lub 3D w systemie pasywnym, z polaryzacją.

 

Ramy ekranowe | Maskownice ekranowe | Powierzchnie projekcyjne | Ekrany rolowaneEKRANY ROLOWANE

 

FUNKCJONALNOŚĆ I WYGODA

Oferujemy wysokiej klasy wielkoformatowe kinowe ekrany rolowane elektrycznie, wytwarzane przez wiodących światowych producentów. Stała współpraca z producentami pozwala nam zapewnić konkurencyjne ceny oraz terminy dostaw gotowych produktów.

Ekrany rolowane elektrycznie znajdują zastosowanie w obiektach, w których scena wykorzystywana jest nie tylko do projekcji filmowych, a pozostałe jej funkcje wymagają usunięcia ekranu kinowego z jej obrębu. Montowana do sufitu kaseta mieszcząca ekran kinowy, stanowi funkcjonalne, wygodne i co najważniejsze wysoce estetyczne rozwiązanie.

Ekrany produkowane są pod zamówienie, dla wymaganego rozmiaru obrazu projekcyjnego, z uwzględnieniem architektury danej sali kinowej, a także wymogów projektowych klienta.

Nasza wykwalifikowana kadra monterów, specjalizujących się w montażu wszelkiego typu ekranów kinowych, zapewnia czysty, szybki i bezpieczny montaż ekranów rolowanych.

 

NIEZAWODNY MECHANIZM

Powierzchnia projekcyjna rozwijana jest z wykonanej z najwyższą starannością kasety stalowej o przekroju kwadratu, wewnątrz której znajduje się kompletny mechanizm napędu ekranu, w tym bezobsługowy długowieczny silnik elektryczny, zabezpieczony dodatkowo przed przegrzewaniem. Praca mechanizmu jest cicha i nie wywołuje wibracji. Powierzchnia projekcyjna obciążona jest u dołu stalową belką, a krańcówki wyłączające napęd montowane są w standardzie.

W przypadku ekranów perforowanych lub o wyjątkowo dużych rozmiarach, montowany jest dodatkowo system bocznych napinaczy powierzchni projekcyjnej. System ten gwarantuje zachowanie perfekcyjnie płaskiej powierzchni ekranu.

 

DOSTARCZAMY I MONTUJEMY EKRANY ROLOWANE W DOWOLNYM MIEJSCU NA ŚWIECIE

 

OPCJE SPECYFIKACJI I WYPOSAŻENIA EKRANÓW ROLOWANYCH:

 • wykonanie w dowolnym wymaganym rozmiarze
 • możliwość wyposażenia w powierzchnię dla projekcji przedniej lub tylnej, z perforacją lub bez, dla projekcji analogowej lub cyfrowej, zarówno w 2D, jak i 3D w dowolnej technologii
 • rodzaje podstawowych powierzchni projekcyjnych: biała o współczynniku refleksji światła "gain" 1.1, perełkowa o współczynniku refleksji światła "gain" 1.8, srebrna o współczynniku refleksji światła "gain" 2.4
 • standardowo montaż ekranu do stropu, na życzenie możliwość montażu do ściany lub do sufitu podwieszanego
 • możliwość sterowania mechanizmem ekranu za pomocą pilota radiowego lub przełącznika naściennego
 • standardowo kaseta ekranowa w kolorze białym, na życzenie dostępność innych kolorów kasety

 

Ramy ekranowe | Maskownice ekranowe | Powierzchnie projekcyjne | Ekrany rolowane


 

Nasze sukcesy:

Ekrany kinowe

Dostarczyliśmy ponad 2100 ram ekranowych na całym świecie

Portfolio

Zrealizowaliśmy ponad 600 projektów na całym świecie

Największy ekran w Europie

Rama ekranowa z maskownicą w sali premierowej Multikino Złote Tarasy w Warszawie

Największy ekran w Szwajcarii

Rama ekranowa 'floating' w sali Arena Mega w Genewie

Największy ekran w Pakistanie

Rama ekranowa z maskownicą w Nueplex w Karachi

Największy ekran Nordisk Film

Rama ekranowa 'floating' w sali premierowej Imperial w Kopenhadze

Największy multiplex w Polsce

20 ram ekranowych w Cinema City Bonarka w Krakowie

Sztankiety do sal 4DX

Dostarczyliśmy systemy sztankietów 4DX

Partnerzy

Liderzy branży kinowej i budowlanej wysoko cenią nasze produkty i usługi

Nasi partnerzy: